Traşsız Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi

Geleneksel saç ekiminde saç köklerinin çoklu ya da tek tek alımında bölgenin komple tıraşlanması gerekiyordu. Bu toplum içerisinde yarısı tıraşlanmış saçlarla gezmek durumunda kalan hastalar için hiç de kolay bir durum değildi. Hatta saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin işlem sırasında donör bölgenin tıraşlandığını öğrendiklerinde prosedürden vazgeçtikleri de çok sık görülen bir durumdu. Traşsız Saç Ekimi tekniği, işte bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir.

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen birçok kişi saçın tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde operasyondan vazgeçer. Saç ekimi operasyonlarında kişilerin tıraşlı bir kafa ile göz önüne çıkmak istememeleri oldukça olağan bir istektir.

Saç ekimi esnasında oluşan bu tıraş olma sorununu ortadan kaldırmak için plastik cerrahide çeşitli yöntemler denenmiştir. Amaç hastalara saç ekimi işlemi sonrası iyileşme sürecinde olduğu kadar saç ekimi işlemi sırasında da hastalara rahat bir süreç sunmaktır. Yani hem hasta için hem de cerrah için doğal bir görünüm oluşturulmasının yanı sıra hastaların iş ve sosyal hayatlarına en kısa zamanda dönmeleri de çok büyük bir önem taşımaktadır.

Traşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan önce saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bu prosedürde izlenilen yol donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanması sağlanır. İlk aşamada saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci aşamada cerrah, ekibin yardımıyla mümkün olan en az etkiyle belirlenen güçlü ve sağlıklı folikülleri alır. Sonraki aşamada da alınan saç folikülleri ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise saç ekim işlemi doğal görüntü oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Traşsız FUE tekniği ile 1 seansta ortalama kaç civarında saç kökü ekilebilir?
Traşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden de 1 ila 3 arasında saç kökü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı artar.

Traşsız Saç ekiminin faydaları nelerdir?

 • Günlük aktivitelere daha çabuk dönüş
 • Donör bölgenin hızlıca kapanması.
 • Saçlarını kestirmek istemeyen kadın ve erkeklere FUE tekniğinin yolunu açması.
 • Önceden FUT tekniği yaptırmış kişilere yara izleri görünmeksizin FUE tekniği yaptırma şansı tanımasıdır.
 • Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri Neler?

  Görünmeyecek şekilde tıraş yapılan saç ekim yöntemi (Uzun saçlı kişilerde kafanın arkasında iki kulak arasında küçük bir pencere açılarak saç köklerinin alındığı ekim tekniği)

  Tıraşsız saç ekim yöntemi (Donör ve ekilecek alanın hiç tıraş edilmeden yapıldığı saç ekim tekniği)

  Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi Avantajları?

  Saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmemektedir.

  Diğer tıraşsız saç ekiminde olduğu gibi saçların uzun olması önemlidir fakat burada uzunluk 6-7 cm değil, daha kısa saçlı kişilere de bu ekim gerçekleştirilebilir.

  Saçların toplandığı alan tamamen diğer saçlarla homojen bir şekilde kapanacağından görünmesi neredeyse imkansızdır.

  Operasyonda çok az sayıda saç kökü ekileceğinden iyileşme de buna bağlı olarak çok daha hızlı olacaktır.

  Traşsız Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?

 • Traşsız Saç Ekimi Tekniği iyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Traşsız saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.
 • Tıraşsız Saç Ekimi Ve Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

  Tıraşsız saç ekimi özellikle erkeklerin tercih ettiği saç ekim yöntemlerinden biridir. Bunun nedeni ise özellikle tepe bölgesi tamamen boş, çok yoğun saç ekimi ihtiyacı olan, yani neredeyse 3.000 - 5.000 arası greft, kök dediğimiz yoğun saç ekimlerinde tıraşlı FUE yapılmak zorunluluğudur. Çünkü ense bölgesinde bu bölgelerin saç köklerinin toplanması konusunda bir tıraş gereklidir. Ekim bölgesinin küçük olduğu, aralara saç ekiminin girilebileceği kadar seyreklik olduğu erkek ve kadınlarda tıraşsız FUE yapılması mümkündür.

  Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!