PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

Saç PRP tedavisi ile kişiden alınan bir miktar kanın bir santrifüj işlemi sonrasında birleşenlerine ayrılarak trombosit yönünden zenginleştirilmesidir.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Prp ile saç tedavisinin esas amacı var olan saç tellerinin dökülmesini engellemek, saç tellerini güçlendirmektir. Eğer saçlarınız ciddi oranda dökülmüş ise doğru işlem saç ekimi ile birlikte Prp uygulaması yapılması olacaktır.

Prp ile saç ekimi yapılan kişiler de saç dökülmesi sorunlarına rastlamıyoruz. Prp saç köklerini tedavi ederek daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar, canlı ve sağlıklı saç dökülmez.

Prp ile Saç tedavisi, incelmiş, güçsüzleşmiş saçlar da hem erkek hem kadınlar için uygulanabilir. Saç ekiminin zahmetli ve uğraşı gerektiren bir işlem olduğunu düşünürsek, saç prp'si saç ekiminden alınan başarı oranını artıran, deneylerle kanıtlanmış bir uygulamadır.

Sadece saç ekimi yaptıran kişilerde mi yoksa herkeste mi uygulanır?
Saç prp'si, sadece saç ekimi yaptıran kişilerde değil, mevcut saç köklerini beslemek isteyen, saç dökülmesi şikayeti olan hastalarımıza da uyguladığımız etkili bir yöntemdir.

PRP Saç Tedavisi Kullanım Alanları Nedir?

 • PRP özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi sonucunda görülen saçın incelmesi ve dökülmesinde uygulanan bir tedavidir. PRP’nin rolü saçın güçlendirilmesine ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmasıdır.

 • PRP, saç ekim operasyonlarına destek tedavi olarak, operasyon sonrasında dokuların hızlı iyileşmesi, saçın büyümesine ve güçlenmesine olumlu etkileri sebebiyle tercih edilmektedir.

 • PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  PRP uygulamaları hastanede gerçekleştirilir. İşlem bir miktar kanın kişiden alınmasıyla başlar. Santrifüj işlemi ile kanın trombositten zengin birleşenleri, diğer birleşenlerinden ayrılır.

  Trombositten zengin ve içeriğinde (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin olan kısım kişinin saç derisine enjekte edilir. Tüm süreç en fazla bir, bir buçuk saat sürmektedir.

  PRP Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar PRP Saç tedavisine uygun adaylardır.

  Tedavi tekrar eden seanslar halinde uygulanır. Bu tekrarlama kullanıcının tercihi ve ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir.

  Daha yoğun bir tedavi uygulanması gerekirse saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavinin paralel uygulanacağında aralarında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.

  PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  saç ekim operasyonunun ertesi gününde, pansuman yapıldıktan sonra, isteğe bağlı olarak Lazer tedavisine ek olarak veya Lazer tedavisi yerine PRP saç tedavisi uygulanabilir.

  Saç ekim operasyonlarında PRP uygulaması, dokunun hızlı iyileşmesine ve ekilen bölgelerdeki saçların aktif büyüme evresinde uzun süre kalmasına ve operasyon sonrasında ekilen saçların, ekilen bölgeye adapte olabilmesine yardımcı olmaktadır.

  PRP tedavisi aynı zamanda içerdiği büyüme faktörü ile hem dış ortamda saç kökünün sağlam kalmasını sağlamakta, hem de ekildiği yerde içerdiği yeni mikro damar oluşturucu büyüme hormonu ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.

  Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!