FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi için en iyi aday, saçları incelmiş veya saçları dökülmüş ve yakın zamanda saç ekimi için kullanılacak yeterince saça sahip olan kişidir.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) saç ekimi, cildinizden tek tek saç köklerinin alınması ve vücudunuzun başka bir yerine yerleştirilmesi ile yapılır. Bu, yeni bölgedeki saçların daha kalın görünmesini sağlayacaktır.

FUE, “klasik” foliküler ünite transplantasyon (FUT) tekniğinin yerini alıyor. Bu prosedür, foliküller ile birlikte bir parça deri veya kafa derisi alınarak ve hedef bölgeye deri nakledilerek yapılıyor.

FUE, FUT'tan daha popüler hale geldi, çünkü cilt veya saç bölümlerinin çevresindeki alanlarla eşleşmediği için "saç tıkacı" görünümüne yol açma olasılığı daha düşük. Ayrıca FUT'un yaptığı gibi büyük bir iz bırakmaz.

FUE saç ekimi için uygun muyum?
FUE saç ekimine uygun olmak için yeterli donör alan olması gerekir. Örneğin başın arkasında veya kulakların yanında başın yanında yeterli miktarda saç kökü bulunmalıdır. Bu bölgeler, başın bu bölgesindeki kılların kalıtsal saç dökülmesine daha az duyarlı olması nedeniyle kullanılmaktadır.

FUE Saç ekimi avantajları neler?

 • Orta ve şiddetli saç dökülmelerinde en uygun tedavi için kalıcı bir çözüm sunar.
 • Saç ekimi daha doğal görünüm vermekle birlikte aynı zamanda daha yoğun bir görünüme de neden olabilir.
 • İşlem sonrasında hastalara en az rahatsızlık veren, dıştan iz bırakmayacak şekilde tasarlanmış konforlu bir saç ekim tekniğidir.
 • FUE saç ekimi tekniği hastalara daha hızlı iyileşme süreleri sunar; Rahat bir şekilde günlük işlerine dönebilirler ve işlemden hemen sonra bile seyahat edebilirler.
 • Doğru operasyon sonrasında alınan donör bölgede herhangi bir hasar oluşmaz hatta çoklu operasyonlardan sonra dahi görünümde değişiklik olmaması büyük bir avantajdır.
 • % 95 ve üzeri normal saç gibi yeniden büyüme oranı.
 • Saç ekiminde en gelişmiş teknik FUE'midir?

  FUE tekniği iz bırakmaz ve iyileşme süresi geçmiş diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha kısadır.

  FUE tekniği, lokal anestezi altında çeşitli farklı aletlerle yapılabilir. Teknik, Klasik FUE (mikro motorlar aracılığıyla), Robotik FUE gibi farklı isimlerle de bilinir.

  FUE Saç ekimi sonrası iyileşme!

  Bu minimal invaziv tedavi için uzmanlarımız 1 mm altı aletlerden başka bir şey kullanmamaktadır (bu nedenle neşter kullanılmaz). Bu, iyileşmenin bugün mevcut olan diğer saç ekim yöntemlerinden çok daha hızlı olduğu anlamına gelir.

  Fue Saç ekiminde canım yanar mı ?

  Tedavinin tamamı lokal anestezi altında yapılır, bu da prosedürü tamamen ağrısız hale getirir. Tedaviden hemen sonra eve dönebilirsiniz.

  Fue Saç ekimi sonrası görülen yan etkiler?

 • FUE prosedürü, foliküllerin çıkarıldığı küçük beyaz izler gibi küçük olası yan etkilerle güvenli kabul edilir. Çok nadir durumlarda, ameliyatın yapıldığı yerde enfeksiyon veya doku ölümü olabilir.
 • Tedaviden birkaç gün sonra kaybolan geçici yan etkiler yaşayabilirsiniz. Yan etkiler şişlik, morarma ve hassasiyeti içerebilir.
 • Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!