Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, kozmetik veya plastik cerrahı tarafından kendi saçlarınızın transferi ile yapılır. Prosedür basit görünmekle birlikte, maliyetten risklere ve yan etkilere kadar dikkate alınması gereken birçok husus vardır.

Kaş ekimi nedir?

Bazen kaş restorasyonu olarak adlandırılan bir kaş ekimi, saç köklerini vücudunuzun başka bir bölgesinden (genellikle kafa derinizin arkasından) alınarak kaşlarınızın şeklini ve dolgunluğunu artırma işlemidir.

Tıbbi bir durum nedeniyle kaş dökülmesi yaşayan veya aşırı cımbız nedeniyle seyrelmiş kaşları olan veya kaşları yok olan kişiler için kaş ekimi doğal görünümlü, kalıcı kesin bir çözümdür.

Kaş ekimi, hepimizin bildiği gibi, kaşların estetik olarak sadece güzel görünmesi değil, aynı zamanda duyguları ifade etmedeki önemi nedeniyle yüzün en önemli özelliklerinden biri olarak kabul edildiği için özel bir öneme sahiptir.

Kaş ekimi sırasında ağrı hisseder miyim?
Hissedeceğiniz tek şey, bağış yapılan bölgeye yaklaşık 3 dakika, yüze 5 dakika süren anestezi enjeksiyonudur. Anestezi sonrası tüm uygulamalar ağrısızdır.

Microblading yerine kaş ekiminin faydaları nelerdir?

 • Kaş ekimi kalıcı, üç boyutlu kaşlara kavuşmanın en iyi yoludur.
 • Prosedür, yüzünüz için tasarlanmış güzel bir kaş şeklinde tam kaşlar oluşturur.
 • Nakil ile yeni, daha dolgun bir kaş oluşturmak için kendi saçınız tipik olarak başınızın arkasından kaş bölgenize aktarılır. Kıllar doğal olarak uzar ve kalıcıdır.
 • Kaşlar kendi saçlarınızla oluşturulduğundan, sonuçlar microblading veya makyajla yapılan Kaşlardan çok daha doğal görünmektedir.
 • Microblading ise cildin en dış katmanlarında bulunan tüylerin görünümünü oluşturmak için pigmentin kullanıldığı bir yöntemdir.
 • Microblading gerçek saç değildir, üç boyutlu bir görünüm vermez ve zamanla solma eğilimindedir, bu nedenle sonuçları korumak için tekrarlanması gereken bir işlemdir.
 • Kaş Ekiminin Yan Etkisi Var Mıdır?

  Herhangi bir cerrahi operasyonun hastalar üzerinde etkisi olabildiği gibi kaş ekimininde de benzer etkileri olacaktır; kızarıklık ve şişme gibi.

  Operasyondan sonra hastalar bilgilendirilir, sterilizasyon ve sağlık bakımına yönelik tüm prosedürler takip edildiği sürece kaş ekiminden sonra ciddi yan etkiler beklenmemektedir.

  Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

  Operasyon en az iki ila üç saat sürer, ancak bazı durumlarda istenen estetik sonucu elde etmek için her bir kaş'ın yönünü ince ayar yapma ihtiyacı nedeniyle daha uzun sürebilir.

  Kaş Ekimi ile ilgili tüm detayları saç ve sakal ekimi ile ilgili her şeyi bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

  Kaş Ekimi ile ilgili İslami kural nedir?

  İslam Fıkhında bu konuda; "Bir kaza, bozulma, yanık veya kayıp sonucunda ortaya çıkan kusurları onarmayı amaçlayan plastik cerrahiye izin verilir" denmektedir.

  Kaş Ekimi sonrası, kaş bakımı nasıl olur?

 • Ekilen kaşların koparılması, kaşların büyümesini yavaşlatacağı için tavsiye edilmez. Kaş dökülmesinin ana nedenlerinden biri olarak fazla koparmadan bahsedildiğini hatırlatırız. Daha iyi bir şekil için onları uzman eşliğinde kısaltarak şekil verebilirsiniz.
 • Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!