Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Safir bıçaklar çelik bıçaklara göre daha küçük kanallar açılabilmesine imkan tanıyarak iyileşme sürecini olumlu etkilemiştir. Safir uç tekniğinin özel olma sebebi uçların keskinliğini kaybetmemesidir. Safir uçla açılan kanallar diğer kanallara göre daha üstün olduğundan Safir uç tekniğinde doku travması yok denecek kadar az olur. Dolaşım problemi yaşanmaz ve ayrıca yüzeysel pürüzlüğü sebebiyle anti-bakteriyeldir!

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi aslında saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği kanal adı verilen yuvaların açılması için kullanılan ve doğal safir taşından yani safir kristalinden elde edilen ve cilt dokusuna zarar vermeyen yeni bir saç ekim tekniğidir. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen safirden elde edilen bu özel safir bıçaklar, saç ekimi operasyonunun yaygınlaşması ve dünya çapınca yoğun ilgi görmesi sonucunda, daha ileri tedavi sunabilmek için yapılan çalışmalar sonucu elde edilmiştir. Safir saç ekimi sayesinde yapılan saç ekimlerinde daha az kanama olmakta ayrıca daha hızlı iyileşmek ve daha doğal sonuçlar alınmaktadır.

Günümüzde yaygın olarak uygulanılan en modern saç ekim tekniklerinden biri olan FUE yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir uçlu özel aletler kullanarak safir fue saç ekimi tekniği ile bir adım öteye taşımıştır.

Safir FUE saç nakli, normal FUE saç nakillerinde kullanılan çelik bıçaklar yerine safir adındaki değerli bir taş oluşumundan yapılan bıçaklar kullanılarak gerçekleştirilir ki Bu bıçak sayesinde, özellikle alıcı bölgede kesikler oluşturmak için çok daha kullanışlı bir hale gelir. Safir Bıçaklar ile, saç ekimi için alıcı bölgede daha küçük mikro kanallar açılarak kabuk oluşumunu en aza indirerek, iyileşme sürecini hızlandıracak bir şekilde tasarlanmıştır.

Safir FUE saç ekimi ile daha mı çok saça sahip olurum?
Mikro kanalları açmanın mümkün olan en iyi yolu artık safir bıçaklarla elde edilebildiği için, saç kökleri ile aynı uzunlukta olan 1,0 -1,3 - 1,5 mm boyutlarında küçük kesileri açmak; keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir bıçaklar sayesinde olur. Sonuç olarak daha fazla kanal açılması ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesi ile bu sayede daha fazla saç ekimi yapılmış olur.

Safir FUE Saç ekimi avantajları neler?

 • Safir doğal bir element olduğundan cilde daha az zarar verir.
 • Safir saç ekiminde çelik bıçaklara kıyasla doku iyileşme hızı çok daha hızlıdır.
 • Safir bıçaklar daha yoğun ekime izin vererek ileri düzeyde saç dökülmesi olan bireylerin daha dolgun bir saç dönüşümü geçirmesini mümkün kılar. Ayrıca tüm hastalarda daha doğal görünümlü sonuçlar sağlar.
 • Saç köklerinin aynı uzunluktaki kanallarının açılması sonucunda saç köklerinin yerinden çıkması veya ekim işleminden sonra açı hizasının değişmesi mümkün değildir.
 • Operasyon suresinin diğer yöntemlere göre daha kısa sürmesi
 • Safir saç ekiminde ağrı çok daha az olur.
 • Safir saç ekim tekniği ile açılan kanallarda kanama çok azdır ve Safir fue saç ekiminde enfeksiyon riski çok daha düşüktür.
 • Safir tekniğinde kullanılan malzemeler tek kullanımlık olup steril ve kişiye özel olduğundan kişiden kişiye değişen özel uçları sayesinde saç ekimi yaptıracak kişinin saç kalınlığı ve cilt yapısına uygun özel olarak seçilerek uygulanır. Titanyum saplı ve sapphire uçlu araçlar ile en iyi kanal açma tekniğimiz sayesinde saç ekimi alanında uzman ve tecrübeli çalışanlarımız ile sizde güvenle saç ektirebilirsiniz!
 • Safir fue saç ekimi en sağlıklı yöntemmidir ?

  Safir uçlu aletler saç ekiminde kanal açma tekniğidir ve adı gibi safir kristal taşından elde edilmiş olan çok değerli bıçakların kullanılmasıdır.

  Diğer kanal açma yöntemlerinde slit yöntemi yani düz ve metal kullanılırken safir fue tekniğinde doğal madeni ve değerli safir taşı kullanılmaktadır.

  Metalin vereceği hiçbir zarar safir tekniği ile yapılan saç ekimlerinde bulunmaz. Böylelikle safir fue saç ekim tekniği sağlık açısındanda çok sağlıklıdır.

  Safir FUE Saç ekimi sonrası iyileşme!

  Safir uçlu bıçaklar, kanalların mikro düzeyde açılmasını sağladığı için operasyon sonrası iyileşme süresi ciddi oranda kısalır.

  Safir Fue bıçaklar alerji ve enfeksiyon yapar mı?

  Metal hassasiyeti ya da metal alerjisi bulunan hastalarda safir bıçakların kullanılması, hassasiyet ve alerji riskini büyük ölçüde düşürür. Safir bıçaklar anti mikrobiyal özellikli olmalarından dolayı enfeksiyon riskini engeller.

  Safir FUE ve Klasik FUE arasındaki fark?

 • FUE tekniğinde sapphire blade kullanılması saç ekiminde yenilikçi bir dönem başlatmıştır. Küresel çapta en çok kabul gören FUE tekniğinin bir adım öteye taşınmasına neden olmuştur. Safir bıçaklar çelik bıçaklara göre daha küçük kanallar açılmasına imkan tanıyarak iyileşme sürecinin de olumlu etkilenmesine neden olmuştur.
 • Safir FUE ve klasik FUE arasındaki tek fark; kanal açma esnasında çelik materyalden elde edilen bıçakların değil, safirden elde edilen bıçakların kullanılmasıdır. Safir oldukça değerli bir kristal olmasının yanı sıra insizyon yapmak için de çok daha iyi bir elementtir. Çünkü keskinliğini kaybetmez.
 • Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!